logo
Sharon L. Lechter
 • Sharon L. Lechter

 • Paylaş:
 • Hayatını eğitime adamış Sharon Lechter finansal bir eğitim organizasyonu olan Pay Your Family First ve çocuklardaki girişimci ruhu ateşlemenin yenilikçi bir yolu olan YOUTHpreneur’un kurucusudur.

  2008 yılında, Sharon Finansal Okur-Yazarlık Danışma Kuruluna atandı. Kurul üyesi olarak Sharon, finansal eğitimi güçlendirmenin ilginç ve yenilikçi yollarını yaratma konusundan sorumludur.

  Sharon bir girişimci, yazar, hayırsever, eğitimci, uluslararası bir konuşmacı, muhasebe uzmanı ve annedir. Eğitimi çocukların yaşamlarına yenilikçi ve eğlenceli yollarla katmak için yeni teknolojiler geliştiren bir öncüdür ve kendini eğitime, özellikle finansal okur-yazarlığa adamıştır. “Mevcut eğitim sistemimiz, bugün dünyadaki küresel ve teknolojik değişimlere ayak uyduramamıştır,” diyor Sharon. “Gençlerimize yalnızca hayatta kalmak için değil, aynı zamanda dünyada başarıya ulaşmak için ihtiyaç duydukları gerek skolastik gerekse finansal beceriler öğretmeliyiz.”

  Sharon dünyada en çok satanlar listelerine giren Zengin Baba, Yoksul Baba kitabını ve Zengin Baba serisinin yazarlanndan biridir. Rich Dad Company’de çalıştığı on yıl boyunca, şirket 20’den fazla kitap, kutu oyunları, web siteleri, CD’ler ve seminerlerle uluslararası bir güce dönüştü. Zengin Baba, Yoksul Baba altı buçuk yılı aşkın bir süre New York Times’ın en çok satanlar listesinde kaldı ve günümüzde 50’yi aşkın dilde 108’den fazla ülkede satılmaktadır. Dünyada 27 milyondan fazla Zengin Baba kitabı satılmıştır.

  Aynı zamanda bir hayırsever olan Sharon hem bir gönüllü hem de bağışçı olarak dünyadaki pek çok organizasyona yardım eli uzatmaktadır. Women Presidents’ Organization ve Childhelp’in yönetim kurullarında hizmet vermektedir.

  2007 yılında, Sharon çocuklar ve ailelerine fınansal eğitim verme hayalini gerçekleştirmek için Pay Your Family First ve YOUTHpreneur’u kurdu. Sharon, Zengin Düşün, Zenginleş - Altına Bir Metre Kala’nın yazarı olarak Napoleon Hill Vakfı ve Greg Reid’le birlikte çalıştığı için gurur duyuyor. “Mevcut küresel ekonomik kriz sırasında, başarıya ulaşmayı arzulayan her insan, Napoleon Hill ilkelerini takip ederek ihtiyaç duyduğu umut ve motivasyona ulaşabilir,” diyor.

Yazarın Yayınevimizden Çıkan Kitapları

Altına Bir Metre Kala

Altına Bir Metre Kala

Sharon L. Lechter, Greg S. Reid / 231 sf.

Diğer Yazarlarımızı da Görmek İster misiniz?

© 2024 - Kreatif Yayıncılık
Gizlilik İlkemiz Hakkımızda İletişim

Yeniliklerden Haberdar Olabilirsiniz!

Web Tasarım